8 סיבות למה להשתמש בסילאן?

את הסילאן כולנו כבר מכירים, הוא הפך למוצר שנמצא כמעט בכל בית בישראל.  בכל זאת הוא שם, משמש מידי פעם לתוספת על יוגורט או למרינדה כזו או אחרת.
אך לסילאן תכונות נהדרות, הן בריאותיות והן קולינריות. אז הינה כמה סיבות למה להשתמש בסילאן.

דבש או סילאן ?

אחד השימושים העיקריים של סילאן בבית הוא תחליף קולינרי לדבש. חשוב לדעת דבש דבורים הוא מוצר נהדר עם טעם ייחודי והמון יתרונות בריאותיים, אבל יש לו חיסרון אחד.
כאשר מחממים דבש, כל היתרונות הבריאותיים שלו נעלמים ונשאר רק הטעם. ולכן לא מומלץ להמיס אותו בכוס התה או לבשל אתו (במידה ואתם צורכים אותו למען הערכים הבריאותיים).
הסילאן לעומת זאת, הוא תוצר של תהליך בישול של התמרים, הוא העסיס שנוצר מהרתחת התמרים עם מים. ולכן אין פגם בשימוש בו בטמפרטורה גבוהה.
הסילאן יכול להמתיק משקאות, ולככב בבישול ממש כמו דבש ובנוסף גם לשמור על כל הערכים שלו.

ממתיק טבעי

הסילאן הטבעי הוא תרכיז תמרים ללא תוספת של סוכר, הסילאן הטבעי ללא סוכר יכול להמתיק באופן טבעי (בסילאן סוכר פרי התמר), הערך הגליקמי שלו מתאים גם לסוכרתיים (יש כמובן להיוועץ עם הרופא המטפל) , כך לפי מחקרים שפורסמו לאחרונה.
הסילאן הטבעי, יכול להמתיק את מנת היוגורט שלכם, מאפים שונים וקינוחים. תוספת לגלידה ופנקייק.

ממרח סילאן טבעי ללא סוכר

כאשר הגיעו אלינו העלייה העיראקית הם הביאו איתם ממרח מתוק ונהדר, מאין ממרח חלבה שחום יותר. הממרח נקרא "סילאן אוראשי" והוא תוצר של סילאן טבעי ללא סוכר וטחינה גולמית. יש לערבב אותם בכמות שווה עד קבלת ממרח מדהים שאי אפשר להפסיק לאכול.

גם הילדים אוהבים

כל הילדים אוהבים מתוק, אז למה לתת להם סירופ מייפל או שוקולד תעשייתיים? כאשר אפשר להשתמש בסילאן טבעי ללא סוכר?

אחסון וחיי מדף ארוכים

"ארץ זבת חלב ודבש", הכוונה לדבש תמרים -הסילאן. חשוב לזכור כי הסילאן הוא הדבש המקראי. השתמשו בו בימי קדם.
את הסילאן אפשר לאחסן בארון למשך זמן ממושך מאוד (יותר משנתיים).

מתאים לכל סוגי הבישול

הסילאן מתאים מאוד לבישול, אפשר להכין ממנו מרינדה לכל סוגי הבשרים, רוטב נהדר לדגים, הוא מחמיא מאוד לבשר העוף, נהדר עם ירקות בתנור, מככב במנות ראשונות ובקינוחים. את הסילאן אפשר לשלב כמעט בכל מנה.

קל לשימוש

הסילאן, בניגוד לדבש, תמיד נשאר נוזלי, הוא לא מתגבש. ולכן קל מאוד להשתמש בו.

מתאים מאוד לחיך הישראלי

מארחים ולא בטוחים אם יאהבו את מה שאתם מגישים? הסילאן הוא מוצר שקולע לחיך הישראלי, המתיקות שלו מוכרת, הוא מענג את החיך של מיליוני ישראלים וכנראה שיאהבו מאוד את שילוב הסילאן במנות שלכם.

מתאים מאוד למסורת ישראל

הסילאן יכול לככב במנות החגים שלנו. בפסח שלבו אותו בחרוסת ובמנות הבשר והקינוח. בראש השנה הוא תוספת מרעננת לדבש והתפוח, הוא גם יכול להשתלב במנות ובברכת "שהחיינו" וכך גם בחגי תשרי האחרים, בפורים הוא יכול להשתלב עם אוזני המן ובחנוכה עם הסופגניות והלביבות. בט"ו בשט כמובן, בשבועות הוא משתלב עם גבינות מלוחות וקשות, ומאפים שונים. הסילאן כנראה הוא חלק בלתי נפרד ממה וממי שאנחנו.

 

 

דילוג לתוכן