תמרים לחים

אחד מזני התמרים האהובים ביותר הוא התמר הלח. לתמרים הלחים יש יתרונות מדהימים ואפשרויות קולינריות נרחבות. אז בואו לגלות כמה סודות על הזן המופלא הזה.

התמרים הלחים נקראים בשם "תמר חיאני" הם תמרים הניגדדים אדומים בלב התרום הבשלתי וסוף בוסרי שלהם. התמרים מאופיינים בכמות סוכר נמוכה באופן דרסטי באופן יחסי לשאר הזנים.
כך למשל נתן למצוא בתמר לח אחד כ-23 קלוריות בלבד לעומת תמר מג'הול המכיל כ-80 קלוריות. התמרים הלחים מאופיינים בבשר קשה מעט וטעם ייחודי ומעודן.
בעבר הלא רחוק שווק תמר לח כ"תמר לייט" או "תמר דיאטטי", הוא אכן כזה. התמר הלח מכיל סיבים רבים ותורנות תזונתיים באופן משמעותי.

היות וכמות הסוכר בתמר הלח נמוכה, יש לשמור אותו לאורך זמן בהקפאה עמוקה. התמר הלח יכול לשרוד מחוץ למקפיא למשך זמן שאינו עולה את ה-24 שעות. חשוב לציין כי את תמרים אפשר להוציא ולהחזיר למקפיא (הם לא בשר או חלב).
כמות הסוכר הנמכוה בתמר חיאני נובעת גם מייחודו של הזן וגם מהדרך בא הוא נקטף (נגדד). את התמרים הלחים אותם אנחנו מגדלים במטע המשפחתי שלנו, אנחנו גודדים כאשר צבעם בורדו, אנחנו עושים כמה מבחנים לפרי בהם נחשב מה כמות הסוכר שיש בפרי. במידה וכמות הוכר נמוכה מידי כאשר הפרי נקטף הוא לא יבחיל (יבשיל), בעודף סוכר הוא עלול להירקב. כאשר כמות הסוכר מדויקת אנחנו גודדים את הפירות ומכניסים אותם להקפאה עמוקה. שם במשך 30 ימים הם יבחילו, כאשר נוציא אותם הם יהיו בצבע בורדו כהה, לאחר מספר שעות הם יהפכו לצבע שחור נהדר. התמרים יוחזרו להקפאה וישווקו מהמקפיא.

את התמר הלח אנחנו אוכלים מהמקפיא ממש כמו גלידה או מפשירים אותו מעט ואז הוא מתרכך.

בתמרים לחים אפשר להשתמש לשייקים שונים, קינוחים ואפילו לתבשילים כמו חמין או קדרת בשר. לאחרונה החלו התמרים הלחים לככב בסלטי חסה ועוד.

לקנית תמרים לחים תוכלו ללחוץ כאן>>>>

 

דילוג לתוכן