מעמולים תמרים

מידע על מעמול תמרים

רוצים להכין מעמול תמרים בבית? אם כן, לא צריך להיות שפים מדופלמים בשביל להוציא תחת ידיכם עוגיות טעימות מאוד, וגם המצרכים לא נדירים במיוחד. כל מה שתצטרכו להכין הוא קמח, חמאה, שמן, סוכר, אבקת אפייה ואבקת סוכר, כאשר יש המוסיפים גם מיץ תפוזים. בנוסף, בטוח תצטרכו עבור מעמולים תמרים או ממרח תמרים, ועדיף כמובן שיהיו אלו תמרי איכות ללא פשרות – בדיוק כפי שאנו מביאים לכם דרך האתר.

כמה מילים על מעמול

מעמול תמרים הוא עוגיות בצק שהגיעו לארצנו ממדינות ערב השכנות, בעיקר דרך העליות מצפון אפריקה. מדובר בעוגיות כדוריות או חצי כדוריות ששיש המשתמשים גם בתבנית כדי להוציא עיטורים וחריצות. מדובר בעוגיות שהיהודים נוהגים להכין ולאכול בעיקר בפורים, אבל גם בחנוכה ובראש השנה, ואילו במדינות ערב נהוג לאכול אותן בעיקר ברמדאן ובחגים נוספים של מוסלמים ושל נוצרים.

 

באילו תמרים משתמשים לצורך הכנת מעמול?

טעמם של מעמולים תלוי לא מעט במלית, שאותה מכינים כאמור מממרח תמרים או מתמרים טבעיים. אנו בתמר בכפר חיים ונושמים תמרים מזה שנים רבות, וגאים להביא לכם את מיטב התוצרת החקלאית מאזור הכנרת והבקעה, לרבות ממרח תמרים, סילאן בשלל טעמים, רוטב סילאן, רוטב ברביקיו ועוד. אכן, למרות שהתמרים  הכי נפוצים בצורתם הטבעית הם מהווים מקור עשיר להכנת מוצרים נהדרים, עם הטעם המיועד ועם הרכיבים הבריאים של פרי עץ הדקל. בנוסף, חשוב לדעת שבארצנו מגדלים סוגים שונים של תמרים, אשר לכל אחד מהם יש טעם ייחודי כגון המג'הול העסיסי, דקל נור, זהידי, לדראווי, חלאווי, דרהי ואמרי יבש.

אין ספק כי מעל כולם בולט המג'הול, מלך התמרים, המצטיין בגודל מרשים ובעסיסיות רטובה, במרקם עשיר ובמתיקות רבה. מאז שהחל גידול התמרים בישראל לפני כ- 90 שנה, הפך בהדרגה המג'הול לפופולארי ביותר בקרב הציבור ומגדלים כאחד, וגם מי שיסתובב היום בעמק הירדן, בבקעה ובערבה יראה מטעים חדשים שנשתלים מדי שנה – רובם הגדול של מג'הול. את הזן הזה שומרים במקפיא עד לשיווק, וגם אחרי שקניתם אותו – עדיף לשמרו במקפיא. ניתן להוסיף אותו ולהכין ממנו שלל מטעמים, ביניהם רולדת תמרים, מעמולים תמרים, שייקים וכדומה, וכמובן שטעים מאוד לאכול אותו כפי שהוא.

מעמולים תמרים

איך מכינים מעמול תמרים

להכנת מעמול תמרים מכניסים לקערה את כל החומרים מלבד התמרים או ממרח התמרים, ולשים אותם לקבלת בצק אחיד שלא נדבק לידיים. לאחר מכן נותנים לבצק לנוח כרבע שעה, מחלקים לשלושה חלקים ומכינים מהם מלבנים דקים מאוד. בשלב הבא מחממים את התנור למאה שבעים מעלות וזה הזמן למרוח את המלית על המלבנים ולגלגל לרולדה. חשוב גם לחרוץ את הרולדה לאורכה בעומק של סנטימטר, ולאחר מכן אופים כשלושים דקות עד שהרולדות מזהיבות על גבי נייר אפייה. כעת חותכים את הרולדות לעוגיות ונותנים עוד כמה דקות בתנור. וזהו, יש לכם מעמולים תמרים.

הזמנת תמרים ומוצריהם אפשרית כבר עכשיו דרך האתר. לפרטים נוספים, לקבלת הכוונה מקצועית ועזרה, ולביצוע הזמנות גם דרך הטלפון הנכם מוזמנים לפנות אלינו ב- 04-6709954.