טיול בכנרת והסביבה

עמק הירדן ידוע בקיץ חם מאוד. החורף היא תקופה נפלאה לצאת לטיול משפחתי סביב הכנרת.
בואו הכירו כמה טיולי שבת אפשריים לכל המשפחה בסביבתנו.

החנות שלנו מצאת בנקודה ממנה אפשר לצאת למספר טיולים מעגליים. אפשר לחנות את הרכב לצאת לטיול ולחזור.
במקום חנייה בשפע, שירותים נגישים נקיים וזמינים, מרפסת מקורה עם שולחנות פיקניק לנוחיותכם ושימושכם, והכל ללא עלות.
אז הינה כמה מסלולי טיול אפשריים מהנקודה שלנו.

צופים על הכנרת וחוזרים לעבר

מחנים את הרכב, לאחר התארגנות קצרה או ארוחת בוקר קלילה, מצפינים על הכביש (ברגל) ולאחר 3 דקות הליכה מגיעים לחצר כנרת וחוות העלמות – מקום הכשרת קיבוצי הסביבה וראשית ההתיישבות בעמק הירדן.
במקום הוקם עגלת קפה ופינות ישיבה "קפה ארתור", השולחנות נמצאים במרפסת מרהיבה הצופה אל הכנרת.
משם ממשיכים צפונה ב"רחוב הראשונים", בין בתי האבן הישנים של מייסי המושבה תוכלו למצוא בית אחד יחיד ומיוחד, "ארמון רב תפארת", בית משפחת טריידל שהוא חלק היסטורי וציוני חשוב. נרד אל כביש 90 וחצה אותו לבית העלמין של כנרת שם קבורים גדולי האומה הציונית ואישים חשבוים כמו רחל המשוררת, נעמי שמר, ברל כנצנלסון, משה הס ועוד.
משם נלך דרומה דרך "גן רחל" ונגיע חזרה למכונית.
מסלול נהדר לחובבי ההיסטוריה, נגיש.

בריכות כנרת ובית המוטור

טיול מקסים בחורשת האקליפטוס- מאותה הנקודה נרד דרך מטע התמרים בשביל האופניים המסומן "סובב כנרת", ונגיע אל בריכות הדגים הישנות של קבוצת כנרת. אפשר לטייל סביב הבריכות לחפש את "קבר בובה"  (הסוסה החרוצה), לצפות בעופות המים, ולמצוא צבים. בכל דרך שנפנה בכיוון דרום לבסוף נגיע אל "בית המוטור", מבנה אבן עתיק מראשית ההתיישבות. אפשר לחצות את הכביש ולהגיע לאתר ה"ירדנית" של הצליינים ולהתרשם מהירדן וסכר דגניה. משם נחזור על עקבותינו לרכב.
מסלול מתאים מאוד למשפחות עם ילדים. 

רוכבים בשביל הירוק

אם אתם רוכבי אופניים ומחפשים מסלול נהדר לרכיבה נעימה, לא קשה במיוחד, מהולה בצבעים ירוקים, המון טבע ומסלול מעניין, מסלול האופניים "סובב כנרת" עובר ממש בצמוד לחנות שלנו. אפשר להחנות את הרכב ולצאת לדרך לכיוון דרום להמשיך עד כמה שאתם רוצים.
לעבור דרך בריכות הדגים, לרכב לאורכו של הירדן המפואר, לחצות לכיוון נהריים לעלות לקיבוץ אשדות יעקוב, לחזור או להמשיך לכיוון מעגן, שער הגולן ותל קציר. תלוי כמה תרצו להרחיק.
המסלול מתאים לרוכבי שטח מקצוענים, רוכבים מתקדמים ומתחילים וכך גם למשפחות. 

תל בית ירח- גל הרצל ובית העלמין

אפשר לרדת בשביל האופניים לעלות מזרחה לתל בית ירח, להתרשם מהחפירות התקדמות, להצפין מעט לגל הרצל, לשמוע את הסיפור הלא מוכר על הגל, על האירוע המפואר שהוחזר בשנים האחרונות לחיינו, ולהמשיך לבית העלמין של כנרת.
חזרה דרך "גן רחל".
מסלול נהדר מלא היסטוריה מתאים לכל המשפחה. לא נגיש.

 

דילוג לתוכן